Užitečné informace

součásti zastřešení bazénu almipaplus.cz

Zastřešení bazénu standardně obsahuje
 • v každém segmentu zastřešení bazénu jsou 3 nosné profily – oblouky (u typů PRAKTIK, LAGUNA, TROPIK, GOLD)
 • posuvné nebo pantové dveře v čele zastřešení bazénu
 • přední i zadní čelo zastřešení bazénu je odnímatelné
 • kvalitní a elegantní povrchová úprava stříbrný ELOX
 • výplň polykarbonátové desky s oboustrannou UV úpravou o tloušťce 10 mm
 • příjemně pochozí kolejnice  včetně prodloužení za bazén o 270 cm
 • těsnění mezi profily z měkčeného PVC
 • zajištění aretací proti posuvu u každého segmentu zastřešení bazénu

 

Kryt zastřešení bazénu lze dle přání zákazníka dále různě přizpůsobit.
Zastřešení bazénu může mít:
 • posuvné boční dveře
 • výklopná klapka –  používá se tam, kde zákazník nemá dostatek místa za bazénem na odsunutí zastřešení. Slouží k tomu, aby se dalo koupat po celé délce bazénu i když je zastřešení odsunuté. Může se využít také tam, kde je zvýšená hrana bazénu
 • odklopná klapka – vhodná k bazénu, který má nerezový žebřík. Slouží k tomu, aby se dalo zastřešení odsunout mimo bazén. Dále se používá k přejezdu zastřešení přes závěsný protiproud nebo další vodní atrakce
 • možnost změnit výšku zastřešení bazénu
 • k výplni jednotlivých segmentů zastřešení lze použít plnou PC 4 mm desku s UV v čiré nebo kouřové barvě
 • klasickou  polykarbonátovou výplň jednotlivých segmentů lze změnit na čirou HF, opál, kouřovou nebo světle modrou

Konstrukce zastřešení

Konstrukce zastřešení bazénu je vyrobena ze speciálních profilů z kvalitní slitiny hliníku AlMgSi 0,5 s povrchovou úpravou stříbrný elox. Na Vaše přání lze konstrukci opatřit povrchovou úpravou v různých barvách dle “RAL”. Vzorník RAL najdete ZDE.

Dále nabízíme konstrukci zastřešení v provedení DŘEVODEKOR.

Používáme nosné profily o rozměru 60 x 40 mm.

Rozměry přizpůsobíme Vašim potřebám a požadavkům.

 

Výplň konstrukce

Standardně je zastřešení bazénu vyráběno z čirého polykarbonátu s oboustrannou UV stabilizací. Používáme polykarbonát o tloušťce 10 mm, který má lepší tepelné vlastnoti a vyšší odolnost, např. proti nárazu než polykarbonát o menší tloušťce. Standardní čirý odstín můžeme dle Vašeho přání nahradit odstínem opál, kouřový, modrý nebo čirý s úpravou HF.
Můžeme pro Vás také vyrobit zastřešení s použitím kompaktního průhledného polykarbonátu o tloušťce 4 mm, rovněž s oboustrannou UV stabilizací.

 

Dveře zastřešení bazénu

V základní ceně nabízíme dveře v čele zastřešení zdarma. Mohou to být dveře posuvné nebo pantové, které je možno využít také pro přejezd nerezového žebříku, závěsného protiproudu a dalších překážek u bazénu, které by bránily odsunutí jednotlivých segmentů mimo bazén.

V čele zastřešení Vám můžeme nabídnou také tzv. výklopnou klapku, která slouží pro přejezd vyššího lemu bazénu apod. Využívá se i tam, kde zákazník nemá možnost odsunutí celého zastřešení mimo bazén. Po zvednutí výklopné klapky pak můžete využít k plavání celou délku Vašeho bazénu.

Pro pohodlný vstup do bazénu při zataženém zastřešení doporučujeme posuvné boční dveře.

 

Kolejnice

Kolejnice jsou rovněž vyrobeny ze speciálních profilů ze slitiny hliníku AlMgSi 0,5 s povrchovou úpravou stříbrný elox. Jedná se o příjemně pochozí kolejnice opatřené krytkami, aby byly maximálně bezpečné. Posun jednotlivých segmentů po kolejišti je velmi snadný, bez problémů jej zvládne i menší dítě. Pro posun jednotlivých segmentů zastřešení po kolejišti jsou použita kolečka z tvrzeného plastu, která jsou opatřena nerezovými ložisky.

 

Těsnění segmentů

Jednotlivé segmenty zastřešení bazénu jsou mezi sebou utěsněny měkčeným PVC, které brání tomu, aby se pod zastřešení dostaly nečistoty z okolí. Čela zastřešení jsou ve spodní části utěsněna otěruvzdornou folií, jejíž výška je dána výškou bazénového lemu. Za příplatek je možno čela zastřešení opatřit kartáči.

Příprava před montáží
Pro montáž zastřešení bazénu je důležité, aby byla dodržena rovina terénu (dlažby). Dodržení roviny je nutné, aby mohly segmenty jezdit volně po kolejišti. V místě, kde bude kolejiště instalováno, musí být dlažba pevně spojena s podkladovým betonem. V průběhu příprav na montáž jsme Vám po celou dobu připraveni zodpovědět Vaše dotazy.
Rovina terénu, na které bude kolejiště položeno, je důležitá kvůli snadnému posouvání jednotlivých segmentů zastřešení bazénu. Pečlivá příprava celého terénu k samotné montáži se rozhodně vyplatí. Poté bude posouvání segmentů tak jednoduché, že je zvládne i menší dítě.
Samotná montáž zastřešení bazénu u zákazníka pak probíhá v relativně krátkém čase. Montáž celého zastřešení trvá cca 3-4 hodiny, záleží na typu a velikosti zastřešení. Naši montážní technici po Vás budou potřebovat pouze zajistit přívod elektřiny ve vzdálenosti max. 20 m od místa montáže a 2-4 osoby pro zajištění bezproblémového složení segmentů na kolejiště. Samozřejmostí je úklid okolí po montáži, aby Vám mohlo zastřešení ihned začít sloužit k Vaší plné spokojenosti.
Jestliže si nevíte s čímkoliv rady, rádi Vaše dotazy zodpovíme, kontaktujte nás.

Údržba zastřešení bazénu

O zastřešení bazénu není potřeba složitě pečovat. Materiály používané k výrobě zastřešení jsou uzpůsobeny k použití ve vlhkém prostředí. Doporučujeme 2 x ročně zastřešení opláchnout proudem vody (wapkou) a to jak zvenku, tak zevnitř zastřešení.  Pokud by bylo zastřešení bazénu silně znečištěno, je třeba omýt znečištěné místo mýdlovou vodou nebo  saponátovým přípravkem (např. Pur, Jar apod.), aby vlivem teplého a vlhkého prostředí uvnitř zastřešení nedošlo  k zanesení nečistot do dutinek polykarbonátu. K čištění  profilů a polykarbonátu lze použít  houbu nebo jemný kartáček. Nelze používat žádné prostředky, které by mohly způsobit poškrábání (např. různé abrazivní prostředky) nebo ostré předměty. K čištění zastřešení bazénu se nesmí používat ani přípravky, které obsahují např. benzín, aceton apod.

Pro bezproblémové užívání je potřeba mít zastřešení bazénu vždy zajištěno, aby se zamezilo samovolnému posunutí zastřešení (obzvlášť důležité při silném větru). K tomuto účelu slouží speciální aretace a zastřešení jimi musí být zajištěno. V případě velmi silného větru není vhodné se segmenty zastřešení přejíždět. V zimním období je nutné ze zastřešení bazénu odklízet sníh. Ponechání větší vrstvy sněhu by mohlo způsobit deformaci zastřešení. Toto je důležité hlavně u širších zastřešení bazénu.

Dodržujte hodnoty pH bazénové vody, volného a vázaného chlóru. Doporučená úroveň pH je 6,8 – 7,2, doporučená hodnota CL 0,3 – 0,8 mg/l. Nedodržení doporučené úrovně může mít za následek poškození nerezových částí a konstrukce zastřešení.

Manipulaci s jednotlivými segmenty zastřešení je třeba provádět s opatrností tak, aby nemohlo dojít k ohrožení osob pohybujících se v okolí zastřešení a také k poškození zastřešení. Na případné reklamace vzniklé hrubou manipulací nemůže být brán zřetel.

Vlivem velkého rozdílu teplot mezi venkovním prostorem a prostorem uvnitř zastřešení dochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř dutinek polykarbonátu. U dutinkových polykarbonátových desek je kondenzace unitř dutin běžný a nevyhnutelný jev, který však v žádném případě nesnižuje užitné vlastnosti a životnost zastřešení.

Proti škodám vzniklým mimořádným působením klimatických vlivů doporučujeme zastřešení bazénu pojistit.

Mimo dobu užívání bazénu a při zhoršení povětrnostních podmínek je nutné vždy uzavřít zastřešení z obou strany čely, zavřít dveře a všechny segmenty zastřešení zajistit proti posununu zajišťovacími elementy, to znamená uvést do polohy zcela zajištěné.

Zastřešení je odolné proti působení větru do rychlosti 100 km/hod. a proti kroupám do velikosti 2 cm v průměru.

Rozměr zastřešení bazénu
 • šířka – znamená šířku nejmenšího segmentu, jedná se o šířku bazénu (včetně lemu), ke které je nutno přičíst minimálně 5-10 cm z každé strany z důvodu instalace kolejiště zastřešení bazénu
 • výška – je nejvyšší bod zastřešení bazénu, která se každým segmentem snižuje o 7 cm
 • délka – udává délku zastřešení a je závislá na počtu použitých segmentů zastřešení bazénu. Jeden segment včetně čel měří 217 cm. Jelikož se segmenty překrývají, s každým následujícím segmentem přičítáme 211 cm
 • šířka kolejiště zastřešení bazénu pro 2 segmenty činí 18 cm + každý další segment navíc je nutné přičíst 8 cm ( příklad: 3 segmenty 26 cm, 4 segmenty 34 cm na obou stranách bazénu atd.) V případě nestandardních požadavků (zaměření žebříku v bazénu, závěsný protiproud, atypická výroba atd.) je vhodnější prodiskutovat s našim technikem.
Důležité informace pro montáž zastřešení bazénů
 • musí být dodržena rovina terénu podkladu, na kterém bude zastřešení bazénu instalováno
 • dlažba, kde budou instalovány kolejnice pro zastřešení bazénů, musí být pevně spojena s podkladovým betonem
 • nezpevněný podklad, např. dlažba položená do zásypu, je nevhodný pro montáž zastřešení bazénu, jelikož působením deště a větru může dojít k uvolnění konstrukce i s dlažbou připevněnou ke kolejišti (tuto montáž provádíme jenom na výslovné přání zákazníka bez možnosti případné reklamace)
Pro bezproblémové užívání zastřešení bazénu
 • při zhoršení povětrnostních podmínek vždy uzavřít zastřešení bazénu z obou stran čely, zavřít dveře a zajišťovací elementy uvést do polohy zcela zajištěné
 • zastřešení bazénu nezatěžovat cizími předměty
 • provádět běžnou údržbu a starat se o zastřešení bazénu (mytí konstrukce a výplně se provádí měkkou houbou čí hadříkem a mýdlovou vodou)

Back to top