Druhy krytů na bazén

Jak zakrýt bazén? Poradíme, na co si dát při výběru pozor

Vlastní bazén nabízí klidné a pohodlné koupání kdykoli si vzpomenete. Aby vám mohl plnohodnotně a dlouho sloužit, musíte se také věnovat jeho údržbě a čištění. Část starostí za vás vyřeší vhodný kryt na bazén. K zakrývání se nejčastěji používají plachty, lamely, přenosný kryt nebo posuvné bazénové zastřešení.

Při výběru se rozhodujte nejen podle typu vašeho bazénu a ceny. Promyslete si také kolik času chcete koupáním strávit a jaké funkce má kryt plnit. Všechny druhy zakrytí chrání bazén před padáním nečistot do vody. V různé míře ovlivňují teplotu vody v bazénu a liší se také schopností zabránit pádu předmětů nebo osob do bazénu. Zvažte také umístění bazénu a vaše estetické nároky.

 

Plachta – levné řešení pro nenáročné

Na zakrytí nadzemního bazénu mezi koupáním můžete použít běžnou plachtu, kterou seženete za pár korun v hobbymarketu. Svůj účel splní a uspokojí ty, kterým stačí nafukovací nebo skládací bazén. Na trhu seženete i vylepšené plachty, takzvané solární. Bublinková struktura urychluje ohřev vody v bazénu. Výhodou bazénové plachty je nízká cena, není však bezpečná. Pokud na ni spadne dítě, plachta jej neunese.

bazén zakrytý modrou plachtou

Výhodou bazénové plachty je nízká cena, není však bezpečná. Pokud na ni spadne dítě, plachta jej neunese.

Lamelový kryt potěší automatickým navíjením

Z bezpečnostního hlediska jsou na zakrytí bazénu výhodnější lamely. Jedná se v podstatě o roletu složenou z pruhů (lamel), která se rozvine přes bazén. S lamelovým krytem můžete manipulovat ručně, existují i modely na dálkové ovládání. Pořizovací cena je ovšem oproti solární plachtě mnohonásobně vyšší, především u motorového navíjení.

bazén částečně zakrytý modrým lamelovým krytem

Základní model lamelového krytu na bazén.

Přenosné zastřešení poslouží pár sezon

Nadzemní i zapuštěný bazén můžete zakrýt přenosným zastřešením, které svým tvarem a konstrukcí připomíná průhledný stan ve tvaru kopule. Nejčastěji se používá k zastřešení kulatých bazénů. Díky své výšce umožňuje koupání i v horším počasí. Pozor ale na vítr, který může zastřešení odnést nebo poničit. Tento typ krytu je poměrně choulostivý a vydrží obvykle 2 až 3 sezony.

přenosný plastový kryt na kulatý bazén

Mobilní kryt na bazén umožňuje koupání i v horším počasí.

Posuvné zastřešení kombinuje všechny výhody

Pokud dáváte přednost zastřešení, které dlouho vydrží a spojuje všechny výhody zakrytí bazénu, jako nejlepší řešení se jeví posuvné zastřešení. Je tvořeno díly s pevnou konstrukcí a polykarbonátovými výplněmi, které se pohybují po kolejnicích podél bazénu. Tento typ se vyrábí na míru a zákazník si volí velikost zastřešení, barevné provedení konstrukce a výplní. Přečtěte si více o konstrukci posuvného zastřešení bazénu.

Nízké obloukové zastřešení bazénu Relax

Zastřešení Relax – Výšku konstrukce je možné přizpůsobit požadavkům.

Posuvné zastřešení je ze všech typů bazénových krytů nejspolehlivější z hlediska bezpečnosti, ať už dětí nebo domácích mazlíčků. Usnadňuje čištění, do bazénu nepadá listí, prach a další nečistoty, a snižuje spotřebu chemických přípravků při údržbě vody. Do takto zakrytého bazénu neprší a nepadá sníh. Díky tomu v bazénu zůstává správná hladina pH.

Další velkou výhodou posuvného zakrytí bazénu je výrazné prodloužení koupací sezony. Koupat se můžete od jara až do podzimu, díky zastřešení stoupne teplota vody o 6 – 8 °C. Koupat se můžete také v případě deště nebo déletrvajícího chladného počasí.

Vysoké zastřešení bazénu Laguna podchozí po celé délce

Vysoké zastřešení bazénu Laguna je podchozí po celé délce.

Prohlédněte si naši nabídku bazénových zastřešení. Rádi vám s výběrem poradíme.

Back to top